do XXXIII Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę zostało:

Przyjaciele Pielgrzymki
Logo przyjaciela qpidu.com
Logo przyjaciela Pater Group
Logo przyjaciela Sigma
Logo przyjaciela suempol
Logo przyjaciela Topaz

Grupa bielska - Zielona i Fioletowa

Drodzy pielgrzymi

Zbliża się sierpień, czas pielgrzymowania na Jasną Górę. Pragnę zaprosić do przeżycia tych kilkunastu dni w drodze z Drohiczyna do Częstochowy. Piesza Pielgrzymka Diecezji Drohiczyńskiej, grupa Bielsko – Katedralna woła i zachęca do udziału.

Przemierzanie drogi, pokonywanie przeszkód, wspólnota, nowe przyjaźnie, proste wyżywienie, modlitwa w rożnej formie, przyjemność czerpana z widoku gwiazd na niebie i słuchania cykających świerszczy - to coś czego nie ma w codziennym życiu.

Trudne doświadczenia minionego czasu w kraju i na świecie niech wzmocnią naszą modlitwę do Boga. Żyjemy w cieniu wojny. Historia Polski i świata wskazuje, że wiele razy w najbardziej trudnych chwilach ludzie zwracali się w modlitwie do Pana Boga i byli wysłuchani.

Pielgrzymując do Jasnogórskiej Pani, prosić będziemy o Jej wstawiennictwo, o łaskę pokoju na świecie, łaski dla naszej ojczyzny i dla nas samych, polecając wszystkie intencje, które będziemy ze sobą nieść, jak również te powierzone nam przez innych.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, zarówno w sposób tradycyjny, jak również do duchowy.

Do zobaczenia na szlaku. Maryjo idziemy do Ciebie!!!

Ks. Jarosław Błażejak

facebook